X

Baş Harfine Göre Doktor Arama

Cildiye Uygulamaları

ESTETİK

Cildiye Uygulamaları, cerrahi dışındaki tüm estetik amaçlı uygulamalardır.

 

LAZER EPİLASYON

Lazer bir ışık enerjisidir, büyüme halindeki kılların köklerine ulaşarak çevresine zarar vermeden yakar. Kıl kökleri tahrip edilerek tekrar büyümeleri önlenir. Merkezimizde istenmeyen türlerden kurtulmada lazer yöntemi uygulanmaktadır. Seanslar muayene sonrası bölgeye göre belirlenmektedir.

 

KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal Peeling, cildin üstündeki ölü tabakanın asidik yapıdaki maddelerle soyularak yenilenmesi,canlanması ve düzeltilmesi işlemidir. Bu uygulamayla üstteki kaba ve pürüzlü tabaka kaybolur. Alttan yeni hücre yapımı uyarıldığı için deri incelmez. Bu yöntemle ince kırışıklıklarda azalma,yeni kırışıklıkların oluşumunun engellenmesi sağlanır. Güneş,yaşlılık,hamilelik gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan cilt lekelerine karşı etkili tedavi yöntemidir.

 

BOTOX

Botulinum Toksini kullanımı yüzdeki dinamik kırışıklıklarla mücadelede kullanılan bir tedavi yöntemidir. Sonuç uygulamadan sonraki 2-4 gün içinde başlamakta, etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir.

 

MEZOTERAPİ

Derinin orta tabakasına (mezoderm) bazı ilaçların mikroenjeksiyon yöntemiyle verilmesi şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 7-10 gün arayla ortalama 10-15 seans uygulanır.

 

- İstenilen yerden bölgesel zayıflama olanağı sağlar.
- Zayıflarken kas kaybedilmemesi.
- Gevşek ve sarkan yerlerin toparlanması.
- Yüzde deri altına gençleştirici maddelerin,vitaminlerin ve antioksidanların verilmesiyle gençleştirme (anti-aging) etki sağlanır.

 

LPG CİHAZI

 

LPG Cihazı,mucidinin baş harfleri ile alınıp, cilt altında düzensiz yerleşmiş yağ dokularını mobilize eder ve silindir bağlığı sayesinde dolaşımı düzenleyerek atılımı kolaylaştırır. Masaj ve vakum etkisi bir arada kullanılarak kontürlerinin düzgünleştirilmesi, lokaline yağ birikiminde incelme sağlar.

 

Estetik amaçlı uygulama alanları

- Selülit tedavisi
-Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
- Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
- Loposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma
- Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

 

Tedavi amaçlı kullanım alanları

- Spor yaralanmaları
- Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji…)
- Travma ve yanık sonrası skarlar
- Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
- Lenfodem tedavisi

Bölümde Görev Alan Doktorlarımız


Bölümle İlgili Sağlık Bilgileri