X

Baş Harfine Göre Doktor Arama

SIGNA Architect 3.0T MR sistemi Türkiyede ilk defa Bahat Hastanelerinde

 

 BAHAT HASTANELERİ İLE GE SAĞLIK ARASINDA TEKNOLOJİK İŞ BİRLİĞİ

Bahat Hastaneleri ile GE Sağlık arasında yapılan anlaşma da Türkiye’ye ilk SIGNA Architect 3.0T MR cihazını, ödüllü mamografi sistemi Senographe Pristina ve ultrason teknolojisinin en üst standardını temsil eden Voluson E-10 cihazlarını kazandırdı.

Bahat Hastaneleri Başkan ve CEO’su Dr. Reşat Bahat anlaşmayla ilgili “Bahat Hastaneleri, doktorlarımızın teşhis yeterliliğini güçlendirmeye ve hastalara kapsamlı bakım sağlamaya yönelik yeni nesil teknoloji ve çözümlere büyük önem veriyor. GE Sağlık’ın donanım ve yenilikçi yazılımları bir araya getiren MR, mamografi ve ultrason çözümleri, hastanemizdeki doktorların erken teşhis ve tedavi sunmasına yardımcı olacak.” açıklamasını yaptı.

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin anlaşmanın önemine vurgu yaparak, “SIGNA Architect MR sistemini Türkiye’de ilk defa kuracak olmanın heyecanı içerisindeyiz. GE Sağlık olarak, Türkiye’nin öncü sağlık hizmetleri sağlayıcılarından biri olan Bahat Sağlık Grubu ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden gurur duyuyoruz. Ülkemizdeki hastaların daha kaliteli teşhis ve bakım hizmetlerine erişmesi için çalışıyoruz.” dedi.

Anlaşma kapsamında GE Sağlık’ın hastalara daha rahat, hızlı ve hedefe yönelik teşhis imkânı sağlayan görüntüleme teknolojisine sahip SIGNA Architect 3.0T MR sistemi Türkiye’de ilk defa Bahat Sağlık Grubu’nun hastanelerinde yer alacak. SIGNA Architect MR sistemi, GE Sağlık’ın yeni üretkenlik platformu olan SIGNAWorks’ü de içeriyor. SIGNAWorks standart uygulama portföyü, klinisyenlerin beyin, omurga, kalp ve kas-iskelet sistemi görüntüleme, onkoloji değerlendirmesi ve pediatri gibi tüm uygulama alanlarında istenilen sonuçları elde etmesini sağlayan yüksek kaliteli ve verimli görüntüleme becerilerinden oluşan kapsamlı bir sistem olarak tanımlanıyor.

Bu anlaşmayla ayrıca Bahat Sağlık Grubu, kadınlar tarafından tasarlanan ve kadınların mamografi sırasında yaşadığı rahatsızlığı, ağrıyı ve gerginliği azaltmaya yardımcı olan, GE’nin en yeni mamografi sistemi Senographe Pristina’ya da sahip olacak.  Sektörde ilk defa hasta tarafından meme kompresyonu imkânı tanıyan uzaktan kumandaya sahip bu teknoloji, mamografinin hasta için rahat bir deneyim olmasını sağlıyor. Bir teknoloji uzmanının yardımıyla çekim sırasında hastanın sıkıştırmayı uzaktan kumanda ile ayarlayabildiği bu sistem, hasta açısından oldukça konforlu bir mamografi tecrübesi yaşamalarına imkân tanıyor.

 

 

15-11-2018
Bahat Hospital - Sultangazi